fbpx

FOTOGRAAFIA ABC – põhitõed ja kaamera käsitlemine – Tallinnas

Tagasiside fotokoolitustele:

Olen väga rahul koolitajaga ja mulle meeldis, et talle polnud raske mitu korda sama asja seletada ning seletust ka piltlikustada.

Anni V.

Soovisin rohkem teadmisi Photoshopi võimalustest. Omal käel on raske õppida kui ei ole baasteadmisi, kuigi infot on palju. Jäin koolitusega rahule ja ei oskagi öelda mida parandada. Kuna Ida-Virumaal ei ole võimalusi õppimiseks siis kasutasin kohe võimalust kui pakuti veebikoolitust. Hästi oli see, et sain individuaalõpet. Lektor oli väga paindlik ja professionaalne.

Jaanika S.

Ootuseks oli saada elementaarne oskus esimesteks sammudeks, et edaspidi iseseisvalt praktiseerides oskusi edasi arendada, vajadusel näiteks kaugteel õppida. Varasem kogemus oli väga lihtsa töötlusprogrammiga. Puudus ettekujutus nt kihtidest ja maskidest, ka pildi nö puhastamisest häirivast. Samuti võib nimetada loominguliste rakenduste kasutamist. Minule sobis koolituse toimumine reaalses klassiruumis ja individuaalse juhendamise võimalus väikeses grupis. See, mida saaks parandada on eelkõige minus endas. Minu jaoks oli hea klassiruumi arvuti kasutamise võimalus. (Oma arvuti tõrkus.)

Indrek Kärner

Kindlasti olete märganud, et Teie kaameral on küll palju funktsioone ja võimalusi, kuid see tekitab ka piisavalt segadust. Arvatakse, et mida rohkem „erinevaid võimalusi“, seda parem ja „professionaalsem“ on kaamera, tegelikult on pigem vastupidi – mida professionaalsem on kaamera, seda vähem on asjatuid režiime. Mõni pilt õnnestub paremini, mõni halvemini – on kas liiga hele või liiga tume, udune või on värvitoon vale. Tahaks aga saavutada korralikku, ühtlast taset! Selleks, et erinevates valgusoludes teha ilusaid fotosid, ei ole vaja paksust juhendist pähe õppida informatiivset müra, vaid selgeks saada oluline. Areng väga hea foto saavutamiseks algab kaamera tundmaõppimisest ja taltsutamisest. 

Fotograafia baaskoolitus aitab süsteemselt omandada fotograafia alused, et mitte jääda sõltuma kaamera otsustest pildistamisel, mis aegajalt on õiged, kuid sageli mitte.

 • Mida saab teha erinevate nuppudega kaameral – ava, säri, ISO, valgebalanss, histogramm, jpg , RAW, autofookusrežiimid jm.
 • Kuidas seadistada oma kaamerat vastavalt oma soovidele ja vajadustele?

Võta kaasa oma kaamera ja vaatleme neid mõisteid paralleelselt sinu kaameraga.  Hea uudis on see, et fotograafia ei ole mingi raketiteadus. Tegelikult on see praegusel digiajastul üllatavalt lihtne – algaja fotohuviline saab lõputult proovida ja näeb tulemust kohe oma aparaadi ekraanil. Fotograafia põhitõdedest saab aru igaüks, kes vähegi soovib. 

Fotograafia baaskoolitus annab sulle teadmised fotograafia põhitõdedest ja oskuse neid praktilises pildistamises ka kasutada. Õpid tundma oma kaamera hingeelu ning võimalusi!

Õpetame

 • Kaamera käsitlemine
 • Valgetasakaal, ava (sügavusteravus), säri ja ISO (valgustundlikus)
 • Kaamera režiimid ja funktsioonid. Pildiformaadid.
 • Valgus – mida arvestada, kuidas kasutada ja kontrollida. Pildistamine erinevates oludes (toas, õues, hämaras)
 • Praktiline pildistamine ja analüüs

Tutvu õppekorralduse alustega ja õppekavaga.

Fotograafia baaskoolitusel osalemiseks ei pea olema eelteadmisi ja kogemust fotograafia valdkonnas. Kursusele tulijal peaks olema peegelkaamera, hübriidkaamera või sarnaste võimalustega kompaktkaamera.

 

Klassikoolituse maht – 5 akadeemilist tundi

Koolitus toimub väikeses grupis (või võimalik ka läbida individuaalõppena 38€+km/tund).

Kui tunned koolituse vastu huvi siis anna sellest meile teada, leiame sobiva koolitusaja. Individuaalne lähenemine on ajaliselt ja temaatiliselt paindlik. Arvestame iga inimese eelteadmisi, vajadusi ja omandamise tempot.

Vaata meie fotoalaseid koolitusi...

Saadaval on ka koolituste kinkekaart! Tee oma sõbrale või lähedasele tore ja kasulik kingitus!.
 • ÕPPEPÄEVAD:

  Küsi sobivat aega!

 • NB!:

  Individuaalõpe! Maht umbes 3 h.

Kuupäev

01 - 31 juuli 2024

Hind

95.00€

Koolituse eest on võimalik maksta ka kolmes osas (0 lisatasu). Vaata…

Tallinn

Toimumiskoht

Tallinn
Pärnu mnt. 142 (Donte Maja)

Koolitaja