fbpx

FOTOGRAAFIA ABC – põhitõed ja kaamera käsitlemine – Pärnus

Tagasiside fotokoolitustele:

Suured tänud, oli väga suureks abiks ja olen igati rahul. Väga meeldiv koolitaja ja väga selgelt selgitatud kõik info. Soovitan🤗

Meriliis Mälton

Olin varasemalt natuke fototöötlusprogrammidega kokku puutunud, kuid fotograafiaga vaid peamiselt ise kaamera ees modelliks olles. Ootasin, et koolitusel õpitav sisu oleks lihtsasti mõistetav, kuna läbi selle jääb info hästi meelde. Ma olen koolitusega tõesti enam kui rahul. Kõik oli väga loogiline ja hästi edasi antud! Ettepanekuid paranduste osas ma tõesti anda ei oska, kuna ise jäin nii rahule ja olin kogu protsessist väga vaimustuses 🙂 Hästi oli KÕIK 🙂

Reelika Bergman

Kuna minul oli individuaalne koolitus ja see kestis terve päeva (kokku kolm päeva) siis sobis see mulle väga hästi, sest sõitsin koolitusele Võrust. Sõidule kokku kuluv aeg 2h ongi põhjus miks eelistan pikemaid koolitusi. Koolitus meeldis mulle väga, kõik mis õpetaja rääkis oli arusaadav ja ta tegi seda rahulikult ning vastas igale küsimusel. Sain ka ise asju läbi proovida ning harjutada. Õppisin palju. Minu soovitus oleks, et korraldaksite selliseid koolitusi ka teistele, mõtlen fototöötlemist nii LR kui PS ja soovitan seda reklaamida Facebookis hobifotograafide grupis.
Teie koolitust soovitaksin kindlasti, sest jäin väga rahule. Aitäh!

Kindlasti olete märganud, et Teie kaameral on küll palju funktsioone ja võimalusi, kuid see tekitab ka piisavalt segadust. Arvatakse, et mida rohkem „erinevaid võimalusi“, seda parem ja „professionaalsem“ on kaamera, tegelikult on pigem vastupidi – mida professionaalsem on kaamera, seda vähem on asjatuid režiime. Mõni pilt õnnestub paremini, mõni halvemini – on kas liiga hele või liiga tume, udune või on värvitoon vale. Tahaks aga saavutada korralikku, ühtlast taset! Selleks, et erinevates valgusoludes teha ilusaid fotosid, ei ole vaja paksust juhendist pähe õppida informatiivset müra, vaid selgeks saada oluline. Areng väga hea foto saavutamiseks algab kaamera tundmaõppimisest ja taltsutamisest. 

Fotograafia baaskoolitus aitab süsteemselt omandada fotograafia alused, et mitte jääda sõltuma kaamera otsustest pildistamisel, mis aegajalt on õiged, kuid sageli mitte.

 • Mida saab teha erinevate nuppudega kaameral – ava, säri, ISO, valgebalanss, histogramm, jpg , RAW, autofookusrežiimid jm.
 • Kuidas seadistada oma kaamerat vastavalt oma soovidele ja vajadustele?

Võta kaasa oma kaamera ja vaatleme neid mõisteid paralleelselt sinu kaameraga.  Hea uudis on see, et fotograafia ei ole mingi raketiteadus. Tegelikult on see praegusel digiajastul üllatavalt lihtne – algaja fotohuviline saab lõputult proovida ja näeb tulemust kohe oma aparaadi ekraanil. Fotograafia põhitõdedest saab aru igaüks, kes vähegi soovib. 

Fotograafia baaskoolitus annab sulle teadmised fotograafia põhitõdedest ja oskuse neid praktilises pildistamises ka kasutada. Õpid tundma oma kaamera hingeelu ning võimalusi!

Õpetame

 • Kaamera käsitlemine
 • Valgetasakaal, ava (sügavusteravus), säri ja ISO (valgustundlikus)
 • Kaamera režiimid ja funktsioonid. Pildiformaadid.
 • Valgus – mida arvestada, kuidas kasutada ja kontrollida. Pildistamine erinevates oludes (toas, õues, hämaras)
 • Praktiline pildistamine ja analüüs

Tutvu õppekorralduse alustega ja õppekavaga.

Fotograafia baaskoolitusel osalemiseks ei pea olema eelteadmisi ja kogemust fotograafia valdkonnas. Kursusele tulijal peaks olema peegelkaamera, hübriidkaamera või sarnaste võimalustega kompaktkaamera.

 

Klassikoolituse maht – 5 akadeemilist tundi

Koolitus on praktiline ja toimub väikeses grupis. Siis jõuab koolitaja kõiki osalejaid abistada ja küsimustele vastata. 

Registreerides koolitusele kinnitad, et oled nõus meie õppekorralduse tingimuste ja õppekavaga.

Vaata meie fotoalaseid koolitusi...

Saadaval on ka koolituste kinkekaart! Tee oma sõbrale või lähedasele tore ja kasulik kingitus!.

Kuupäev

01 - 31 jaan. 2025
 • ÕPPEPÄEVAD:

  Küsi sobivat aega!

 • NB!:

  Individuaalõpe! Maht umbes 3 h.

Hind

95.00€

Koolituse eest on võimalik maksta ka kolmes osas (0 lisatasu). Vaata…

Toimumiskoht

PÄRNU
Roheline 1b (Nooruse maja)

Koolitaja