FOTOGRAAFIA ABC – baaskoolitus

_________________________________

  Kindlasti olete märganud, et Teie kaameral on küll palju funktsioone ja võimalusi, kuid see tekitab ka piisavalt segadust. Arvatakse, et mida rohkem „erinevaid võimalusi“, seda parem ja „professionaalsem“ on kaamera, tegelikult on pigem vastupidi – mida professionaalsem on kaamera, seda vähem on asjatuid režiime. Mõni pilt õnnestub paremini, mõni halvemini – on kas liiga hele või liiga tume, udune või on värvitoon vale. Tahaks aga saavutada korralikku, ühtlast taset! Selleks, et erinevates valgusoludes teha ilusaid fotosid, ei ole vaja paksust juhendist pähe õppida informatiivset müra, vaid selgeks saada oluline. Areng väga hea foto saavutamiseks algab kaamera tundmaõppimisest ja taltsutamisest. Fotograafia algkoolitus aitab süsteemselt omandada fotograafia alused, et mitte jääda sõltuma kaamera otsustest pildistamisel, mis aegajalt on õiged, kuid sageli mitte.

 • Mida saab teha erinevate nuppudega kaameral – ava, säri, ISO, valgebalanss, histogramm, jpg , RAW, autofookusrežiimid jm.
 • Kuidas seadistada oma kaamerat vastavalt oma soovidele ja vajadustele?

Võta kaasa oma kaamera ja vaatleme neid mõisteid paralleelselt sinu kaameraga.  Hea uudis on see, et fotograafia ei ole mingi raketiteadus. Tegelikult on see praegusel digiajastul üllatavalt lihtne – algaja fotohuviline saab lõputult proovida ja näeb tulemust kohe oma aparaadi ekraanil. Fotograafia põhitõdedest saab aru igaüks, kes vähegi soovib. 

Fotograafia baaskoolitus annab sulle teadmised fotograafia põhitõdedest ja oskuse neid praktilises pildistamises ka kasutada. Õpid tundma oma kaamera hingeelu ning võimalusi!

 

Õpetame

 • Kaamera käsitlemine
 • Valgetasakaal, ava (sügavusteravus), säri ja ISO (valgustundlikus)
 • Kaamera režiimid ja funktsioonid. Pildiformaadid.
 • Valgus – mida arvestada, kuidas kasutada ja kontrollida. Pildistamine erinevates oludes (toas, õues, hämaras)
 • Praktiline pildistamine ja analüüs

Tutvu õppekorralduse alustega ja õppekavaga.

Fotograafia ABC koolitusel osalemiseks ei pea olema eelteadmisi ja kogemust fotograafia valdkonnas. Kursusele tulijal peaks olema peegelkaamera, hübriidkaamera või sarnaste võimalustega kompaktkaamera.

 

Koolitaja – Markus Sein või Liisbet Järviste

Markus tegeleb igapäevaselt foto ja visuaalmeedia valdkonnas. Ta on õppinud Tallinna Ülikoolis informaatika ja Tartu Kõrgemas Kunstikoolis meedia- ja reklaamkunsti erialal.

Liisbet on lõpetanud Tartu Kõrgema Kunstikooli fotograafia erialal ja tegutseb vabakutselise fotograafina. Liisbet on noor, aktiivne, hea suhtleja ning suudab hästi anda edasi praktilisi, igapäevatöös vajaminevaid oskusi ja teadmisi.


Toimumiskohad ja -ajad

 • 26.jaanuar 2022
  kell 17.30 – 21.00
  Klassikoolitus TARTUS
 • 1.veebruar 2022
  kell 10.00 – 14.00
  Klassikoolitus TALLINNAS


Maksumus

Tartu – 95 € + km

Tallinn – 120 € +km

 

Klassioolituse maht – 5 akadeemilist tundi

Koolitus toimub väikeses grupis (või võimalik ka läbida individuaalõppena 38€+km/tund). Kui tunned koolituse vastu huvi siis anna sellest meile teada, leiame sobiva koolitusaja. Individuaalne lähenemine on ajaliselt ja temaatiliselt paindlik. Püüame arvestada ja iga inimese eelteadmisi,  vajadusi ja omandamise tempot.

NORT Koolitus on Töötukassa koolituspartner.

Kinkekaart

 

Saadaval on ka koolituse kinkekaart!  Tee oma sõbrale või lähedasele tore ja kasulik kingitus!.

Osta

Registreerun koolitusele

Olen koolitusest huvitatud – Küsin järgmist toimumisaega